Odpowiednio dobrana aktywność fizyczna sprzyja rozwojowi – wzmacnia mięśnie, układ krążeniowo-oddechowy, podnosi naszą sprawność i wydolność fizyczną, wpływa na wzrost i kształt kości. To najtańsza, najbardziej skuteczna forma dbania o zdrowie, najlepszy lek dostępny dla wszystkich.

Mając na celu budowanie prozdrowotnej świadomości pracowników GUMed i jego podmiotów leczniczych oraz promocję dobrych praktyk z zakresu aktywności fizycznej, jak i zdrowego odżywiania, 6 kwietnia br. ruszyła w naszej Uczelni kampania Aktywność dla Zdrowia.

W myśl przysłowia W zdrowym ciele zdrowy duch zdrowie ujęte zostało holistycznie. Od 6 do 30 kwietnia, przez cztery tygodnie tematyczne – Tydzień Sportu, Zdrowej Diety, Serca i Higieny Pracy – na stronie aktywny.gumed.edu.pl publikowane były prozdrowotne wskazówki i wyzwania. Nasi pracownicy zaproszeni zostali do udziału w webinarach i spotkaniach ze specjalistami z dziedziny zdrowej diety, serca oraz psychologii. Mogli też brać udział w treningach online przygotowanych przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu.

Prawidłowe nawadnianie organizmu jest kluczowe dla naszego zdrowia – redukuje poziom stresu, poprawia nastrój i dodaje energii. Aby zachęcić pracowników Uczelni do regularnego picia wody, każdy z nich otrzymał zakręcaną szklaną butelkę z hasłem naszej akcji – #GUMed aktywnie.

Co ważne, wszystkie materiały umieszczone na stronie projektu są dostępne dla naszych pracowników przez cały czas, jako zachęta do nieustannej profilaktyki i edukacji zdrowotnej. Mimo tego, że akcja się już się zakończyła, zapraszamy do dbania o swoje zdrowie.

Wydarzenie zostało zainicjowane przez prof. Grzegorza Raczaka, kierownika II Katedry Kardiologii. Jego koordynacją zajęła się Sekcja Promocji. Cegiełkę dołożył także Dział Wsparcia Rozwoju Pracowników.

Za wsparcie merytoryczne serdecznie dziękujemy pracownikom Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, Zakładu Fizjoterapii, Zakładowi Żywienia Klinicznego i Dietetyki, II Katedry Kardiologii oraz dr Sylwii Barsow z Samodzielnego Zespołu Psychologów UCK i dr Milenie Lachowicz z Zakładu Psychologii Sportu AWFiS.

Scroll to top