Zdrowie pod kontrolą

W ramach wydarzenia Zdrowie pod Kontrolą członkowie IFMSA-Poland przeprowadzają badania profilaktyczne, takie jak: pomiary ciśnienia tętniczego krwi, poziomu glikemii, a także edukowali na temat udzielania pierwszej pomocy, szkodliwości palenia papierosów, profilaktyki takich nowotworów jak rak piersi, rak szyjki macicy oraz rak jąder. Uczestnicy wydarzenia mają także możliwość przeanalizowania masy ciała oraz zbadania jego składu.
Dla najmłodszych przygotowują Szpital Pluszowego Misia w ramach którego dzieci mogą wyleczyć swoich pluszowych przyjaciół i przyzwyczaić się do widoku białego fartucha oraz tego, że wizyta u lekarza nie musi wiązać się wcale ze stresem.

Podczas akcji studenci zrzeszeni w ramach IFMSA-Poland oddział Gdańsk wynajmują tramwaj/autobus, który bezpłatnie rozwozi uczestników do współpracujących w ramach wydarzenia klubów. W czasie podróży każdy uczestnik uzyskuje porady od SafePatrol, czyli wyszkolonych edukatorów oraz uczestniczy w wyjątkowym BusParty. W klubach czekają konkursy z nagrodami od partnerów oraz specjalne zniżki.

Projekt Skonsultuj z Farmaceutą odbywa się 2 razy do roku i obejmuje swoją tematyką zagadnienia związane z cukrzycą, nadciśnieniem i zasadami zdrowego odżywiania się. Podczas wydarzenia, organizowanego cyklicznie w galeriach handlowych, studenci zrzeszeni w ramach Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji oferują wszystkim zainteresowanym m.in. konsultacje farmaceutyczne, dietetyczne, kosmetologiczne. Studenci również uczą prawidłowego pomiaru ciśnienia tętniczego, a także kontrolują poziom glikemii.
Scroll to top