Członkowie Dermatologicznego Studenckiego Koła Naukowego działającego przy Katedrze i Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii GUMed pod nadzorem opiekun Koła i promotor akcji dr hab. Magdaleny Trzeciak, prof. uczelni, zorganizowali w okresie kwiecień – czerwiec 2022 r. spotkania edukacyjne dla uczniów klas licealnych 4 trójmiejskich szkół średnich. Cykl wykładów pod hasłem Trądzik? Też to znam! prowadzili studenci kierunku lekarskiego GUMed: koordynator wydarzenia Urszula Kobus (VI r.), Karol Kołkowski (V r.), Beata Zagórska (IV r.), Alicja Mesjasz (IV r.), Weronika Zysk (V r.), Izabela Skórka (V r.), Agata Jarosz (IV r.), Natalia Domańska (III r.), Marta Urbaniak (III r.) oraz Anna Kloczkowska (IV r.).

Celem prelekcji było przekazanie rzetelnej wiedzy na temat trądziku pospolitego, który jest najczęstszym schorzeniem skóry wśród młodych osób. Inicjatywa zakładała również zwiększenie samoakceptacji w gronie osób dotkniętych trądzikiem, a także akceptacji ze strony rówieśników. Tematyka spotkań edukacyjnych skupiała się na przyczynach powstawania choroby, zasadach leczenia i pielęgnacji skóry trądzikowej oraz wpływu tego schorzenia na zdrowie psychiczne.

Akcja Trądzik? Też to znam! została objęta patronatem honorowym rektora GUMed prof. Marcina Gruchały, a także patronatem instytucjonalnym Uczelni.